Page Nav

HIDE

Grid

GRID_STYLE

Актуално:

latest

БНТ 2 | Дневна програма

ПОНЕДЕЛНИК, 22 март 2021 година
6:00 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/п/
6:30 Ада – пазителката на храната тв новела на Евровизия
6:45 Къщата на думите Чадърът
7:10 Приказки от двора на баба Тодора: "Загубената пчела" /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Български език и литература
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 София/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Джинс /п/
11:00 Туризъм.бг
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Пловдив/
12:00 По света и у нас
12:35 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/п/
13:00 Домът на вярата          Не съдете ближния /п/
13:30 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Български език и литература /п/
16:00 Недадените сериен тв филм /11 епизод/ (12)
17:00 Натисни F1                      образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Пловдив/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Благоевград/п/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/
19:00 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /1 сезон, 4 епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Приказки от двора на баба Тодора: "Синигерчета"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 1 епизод/ (12)
20:50 Антарктически профили документална поредица 
21:00 Седем ледени морета документален филм /Русия, 2016 г./
21:30 В близък план                 
22:00 БНТ на 60
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Антиутопия сериен тв филм /5 епизод/
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/п/
2:00 Моят плейлист /п/
2:55 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Пловдив/п/
3:25 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
3:55 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /1 сезон, 4 епизод/п/
4:40 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 1 епизод/п/ (12)
5:30 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София/п/
ВТОРНИК, 23 март 2021 година 1936 Николай Стойков
 
6:00 Туризъм.бг /п/
6:30 Мартеницата документален филм
6:40 Къщата на думите Приключенията на барон Мюнхаузен
7:10 Приказки от двора на баба Тодора: "Синигерчета" /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Математика
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Благоевград/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/п/
11:00 №1 Туризмът: Исторически спектакли /БНТ 2 Варна/избрано/п/
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Варна/
12:00 По света и у нас
12:35 Библиотеката
13:30 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/п/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Математика /п/
16:00 Недадените сериен тв филм /12, последен епизод/ (12)
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Варна/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Русе/п/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/
19:00 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Благоевград/
19:50 Лека нощ, деца! Приказки от двора на баба Тодора: "Сламката"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 2 епизод/ (12)
20:50 Антарктически профили документална поредица 
21:00 Битка за риба документален филм /Русия, 2014 г./
21:30 Пътешествия документална поредица 
22:00 БНТ на 60
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Антиутопия сериен тв филм /6 епизод/
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/п/
2:00 Библиотеката /п/
3:00 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Варна/п/
3:30 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Благоевград/п/
4:15 Приключения в дивия свят: Пролетни гласове научнопопулярен филм 
4:40 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 2 епизод/п/ (12)
5:30 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Варна/п/
СРЯДА, 24 март 2021 година
6:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
6:30 Занаятите документален филм
6:40 Къщата на думите Дафнис и Хлоя
7:10 Приказки от двора на баба Тодора: "Сламката" /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература
8:30 Съдби човешки документална поредица
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Русе/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/п/
11:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив /избрано/п/
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Русе/
12:00 По света и у нас
12:35 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
13:30 В близък план                  /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература /п/
15:30 Пътуване към пролетта научнопопулярен филм
16:00 Милионите на Привалов 6-сериен тв филм /1982 г./, режисьори Дитхарт Кланте и Николай Попов, в ролите: Руси Чанев, Георги Черкелов, Иван Кондов, Мариана Димитрова, Сента Бергер, Стефан Мавродиев и др.  /1 епизод/
16:50 Читалището документален филм
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Русе/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Варна/п/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/
19:00 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /1 сезон, 5 епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Приказки от двора на баба Тодора: "Топчо и Зрънчо"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 3 епизод/ (12)
20:50 Антарктически профили документална поредица 
21:00 Носталгия по Байкал документален филм /Русия, 2016 г./
21:30 Смяна на местата семейно шоу 
22:30 До Европа и напред /п/
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Антиутопия сериен тв филм /7 епизод/ (12)
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/п/
2:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
2:55 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Русе/п/
3:25 В близък план                  /п/
3:55 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /1 сезон, 5 епизод/п/
4:40 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 3 епизод/п/ (12)
5:30 Музика, музика /п/
ЧЕТВЪРТЪК, 25 март 2021 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив /избрано/п/
6:30 Читалището документален филм /п/
6:40 Къщата на думите Палачинки с любов
7:10 Приказки от двора на баба Тодора: "Топчо и Зрънчо" /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература
8:30 Пътуване към пролетта научнопопулярен филм /п/
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1 /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Варна/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/п/
11:00 Пътешествия документална поредица /п/ 
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Благоевград/
12:00 По света и у нас
12:35 История.bg Жени - общественички. Женски движения и организации от Освобождението до 1944 г. 
13:30 До Европа и напред /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература /п/
15:30 Съдби човешки документална поредица /п/  
16:00 Милионите на Привалов сериен тв филм /2 епизод/
16:50 Чипровските килими документален филм
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Благоевград/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Пловдив/п/
18:00 По света и у нас
18:15 Частните музеи в Чехия Музей на радиоприемниците
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/
18:45 Спорт ТОТО
19:00 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Варна/
19:50 Лека нощ, деца! Вълкът и седемте козлета /1 епизод/
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 4 епизод/ (12)
21:00 Баскетбол: Среща от четвъртфиналите на турнира за Купата на ФИБА Европа пряко предаване от Ботевград
23:00 Прегръдката на Амазония документален филм /2018 г./, режисьор Филип Лхамсурен
0:35 Натисни F1 /п/
0:50 Антиутопия сериен тв филм /8, последен епизод/ (12)
1:35 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
1:50 Европейски маршрути /п/
2:00 История.bg Жени - общественички. Женски движения и организации от Освобождението до 1944 г. /п/ 
3:00 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Благоевград/п/
3:30 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Варна/п/
4:15 Красотата на природата Пролет на остров Якушима /п/
4:35 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 4 епизод/п/ (12)
5:30 Вечната музика /п/
ПЕТЪК, 26 март 2021 година
6:00 Пътешествия документална поредица /п/ 
6:30 Чипровските килими документален филм /п/
6:40 Къщата на думите Снимката на краля
7:10 Вълкът и седемте козлета анимационен филм /1 епизод/п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 Иде нашенската музика /п/
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Пловдив/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
10:45 Частните музеи в Чехия Музей на радиоприемниците /п/
11:00 Религията днес
12:00 По света и у нас
12:35 Извън играта
13:05 България от край до край 11
13:35 Музика, музика /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 Смяна на местата семейно шоу /п/
16:00 Милионите на Привалов сериен тв филм /3 епизод/
16:50 Нестинарството документален филм
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Вечната музика
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 София/
18:00 По света и у нас
18:30 Светът на жестовете
18:45 Европа днес
19:00 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Русе/
19:50 Лека нощ, деца! Вълкът и седемте козлета /2 епизод/
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 5 епизод/ (12)
21:00 С усмивка за Ела Фицджералд концерт на Хилда Казасян
22:30 Новото познание
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 БГ версия
1:40 История.bg Жени - общественички. Женски движения и организации от Освобождението до 1944 г. /п/ 
2:35 Вечната музика /п/
3:05 До Европа и напред /п/
3:30 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Русе/п/
4:15 Европейски маршрути /п/
4:35 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 5 епизод/п/ (12)
5:30 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/п/
СЪБОТА, 27 март 2021 година
6:00 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Варна/п/
6:30 №1 Туризмът: Исторически спектакли /БНТ 2 Варна/избрано/п/
7:00 Религията днес /п/
8:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Български език и литература /п/
9:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Математика /п/
10:00 Вълкът и седемте козлета анимационен филм /2 епизод/п/
10:10 Национални съкровища на Чехия /п/
10:30 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/
11:00 В близък план                  /п/
11:30 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София/
12:00 По света и у нас
12:30 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Русе/избрано/
13:00 Открий ме
13:30 Библиотеката /п/
14:30 Джинс
15:00 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/п/
15:30 Дългият път към нощта на „Аскеер“ документален филм
16:30 Петимата от Моби Дик /100 г.от рождението на писателя Борис Априлов/ игрален филм /1969 г./, сценарий Борис Априлов, режисьори: Тодор Стоянов и Гриша Островски, в ролите: Георги Парцалев, Мариус Донкин, Ириней Константинов, Сашка Братанова, Мая Драгоманска, Ивайло Джамбазов и др.
18:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев 
18:55 Моят плейлист
19:50 Лека нощ, деца! Вълкът и седемте козлета /3 епизод/
20:00 Домът на вярата Дупнишка духовна околия
20:30 До Европа и напред /избрано/
21:00 Сънища тв филм /2003 г./, режисьор Аспарух Николов, в ролите: Стефан Данаилов, Андрей Баташов, Стела Прокопиева 
21:55 Футбол: Испания – Италия, среща от Европейското първенство за младежи до 21 г. пряко предаване от Марибор /Словения/ 
0:00 По света и у нас
0:15 Моят плейлист /п/
1:15 Родното място на гигантите документален филм 
2:15 По света и у нас /п/
2:30 БНТ на 60 /п/
Смяна на часовото време. Часовникът се мести с 1 час напред /03:00 часа става 04:00 часа/
4:30 Сънища тв филм /п/ 
5:30 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Варна/избрано/
НЕДЕЛЯ, 28 март 2021 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
6:30 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
7:30 Прозорецът на Нина тв новела на Евровизия
7:55 Вълкът и седемте козлета анимационен филм /3 епизод/п/
8:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература /п/
9:00 Неделна литургия пряко предаване от София
10:30 Домът на вярата Дупнишка духовна околия /п/
11:00 Иде нашенската музика
12:00 По света и у нас
12:30 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева
13:30 Ново 10 + 2 музикална класация
14:30 Рисувам чувства документален филм за художника Станимир Видев
15:00 До Европа и напред /избрано/п/
15:30 №1 Туризмът: Вятър в гривата /БНТ 2 Варна/
16:00 Черно-бяло кино: "Нашият Шошканини" /режисьорът Георги Стоев-Джеки на 80/ игрален филм  /1981 г./, режисьор Джеки Стоев, в ролите: Ицхак Финци, Мимоза Базова, Симеон Щерев, Александър Керков, Николай Ников, Мими Цанева и др.
17:15 Европа днес
17:30 На концерт с БНТ 2 /БНТ 2 София/
18:00 Натисни F1 /п/
18:15 Красотата на природата Островите Огасавара
18:30 Музика, музика
19:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии 
19:30 Олтарите на България /БНТ 2 София/
19:50 Лека нощ, деца! Вълкът и седемте козлета /4 епизод/
20:00 Симфония №3 от Антон Брукнер в изпълнение на Мюнхенската филхармония, диригент Валерий Гергиев
21:00 Трите красавици игрален филм /Венецуела, 2014 г./, режисьор Карлос Каридад-Монтеро, в ролите: Диана Пенялвер, Хосет Видал, Фабиола Араче, Фабиан Морено и др. (12) 
22:40 Събота вечер с БНТ
23:40 Сътворяването на "Историята" филм за музикалния проект „Intelligent Music Project“     
0:05 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева /п/
1:05 №1 Туризмът: Вятър в гривата /БНТ 2 Варна/п/
1:35 Джинс /п/
2:05 Рисувам чувства документален филм /п/
2:35 Олтарите на България /БНТ 2 София/п/
2:50 БНТ на 60 /п/
3:50 Трите красавици игрален филм /п/ (12) 
5:30 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/ 

ПОНЕДЕЛНИК, 29 март 2021 година
6:00 Песента на Банско с "Бански старчета" фолклор
6:30 Бригадата научнопопулярен филм
6:50 Къщата на думите 1001 нощ - приказки на Шехерезада /1 част/
7:20 Вълкът и седемте козлета анимационен филм /4, последен епизод/п/
7:25 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Български език и литература
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 София/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Джинс /п/
11:00 Туризъм.бг
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Пловдив/
12:00 По света и у нас
12:35 На концерт с БНТ 2 /БНТ 2 София/п/
13:00 Домът на вярата          Дупнишка духовна околия /п/
13:30 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Български език и литература /п/
16:00 Милионите на Привалов сериен тв филм /4 епизод/
16:50 Мартеницата документален филм /п/
17:00 Натисни F1                      образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Пловдив/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Благоевград/п/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/
19:00 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Варна/
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Бебешка поща"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 6 епизод/ (12)
20:50 Антарктически профили документална поредица 
21:00 Полярната задруга документален филм /Русия, 2015 г./
21:30 В близък план                 
22:00 БНТ на 60
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Пътища на милосърдието 6-сериен тв филм /САЩ, 2016 г./, режисьор Роксан Доусън, в ролите: Макинли Блечър ІІІ, Сюзън Бъртиш, Норбърт Лио Бъц и др. /1 епизод/ (12)
1:35 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/п/
2:05 Моят плейлист /п/
3:00 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Пловдив/п/
3:30 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Варна/п/
4:15 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
4:45 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 6 епизод/п/ (12)
5:35 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София/п/
ВТОРНИК, 30 март 2021 година 1936 Николай Стойков
 
6:05 Туризъм.бг /п/
6:35 Антарктически профили документална поредица /п/
6:45 Къщата на думите 1001 нощ - приказки на Шехерезада /2 част/
7:10 Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Бебешка поща" детски анимационен филм /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Математика
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Благоевград/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/п/
11:00 №1 Туризмът: Вятър в гривата /БНТ 2 Варна/п/
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Варна/
12:00 По света и у нас
12:35 Библиотеката
13:30 Най-доброто от... Боян Лечев /95 години от рождението на цигуларя/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: На фокус - 7. клас Математика /п/
16:00 Милионите на Привалов сериен тв филм /5 епизод/
16:50 Европейски маршрути
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Варна/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Русе/п/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/
19:00 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Пловдив/
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Големият подарък"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 7 епизод/ (12)
20:55 Антарктически профили документална поредица 
21:00 Мечка вкъщи документален филм /Русия, 2015 г./
21:30 Пътешествия документална поредица 
22:00 БНТ на 60
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Пътища на милосърдието тв филм /2 епизод/ (12)
1:35 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/п/
2:05 Библиотеката /п/
3:00 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Варна/п/
3:30 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Благоевград/п/
4:15 Бригадата научнопопулярен филм /п/
4:35 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 7 епизод/п/ (12)
5:30 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Русе/избрано/п/
СРЯДА, 31 март 2021 година
6:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
6:30 Заместникът тв новела на Евровизия
6:45 Къщата на думите Славният Пантагрюел
7:10 Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Големият подарък" детски анимационен филм /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 Къде живеят чудесата детски концерт - изпълнения на детско шлагерно студио "Да"
8:25 Малта - дестинация на длан документален филм
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Русе/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/п/
11:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив /избрано/п/
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Русе/
12:00 По света и у нас
12:35 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
13:30 В близък план                  /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 Голямата любов на френския "терорист" Абел Рамбер документален филм
16:00 Милионите на Привалов сериен тв филм /6, последен епизод/
16:50 Занаятите документален филм /п/
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Русе/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Варна/п/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/
19:00 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /1 сезон, 6, последен епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Автомат за шоколад"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 8 епизод/ (12)
20:55 Антарктически профили документална поредица 
21:00 По следите на леда документален филм /Русия, 2019 г./
21:30 Смяна на местата семейно шоу 
22:30 До Европа и напред /избрано/п/
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 Триптих за Димитър Димов документален филм /2006 г./
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Пътища на милосърдието тв филм /3 епизод/ (12)
1:40 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/п/
2:10 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
3:10 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Русе/п/
3:40 Антарктически профили документална поредица /п/
3:50 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /1 сезон, 6, последен епизод/п/
4:35 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 8 епизод/п/ (12)
5:30 Музика, музика /п/
ЧЕТВЪРТЪК, 1 април 2021 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив /избрано/п/
6:35 Къщата на думите Комедия за глупаци
7:05 Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Автомат за шоколад" детски анимационен филм /п/
7:15 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1 /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Варна/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/п/
11:00 Пътешествия документална поредица /п/ 
11:30 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Благоевград/
12:00 По света и у нас
12:35 История.bg Случаят "Веда Словена"
13:30 До Европа и напред /избрано/п/
14:00 Култура.БГ
15:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература /п/
16:00 Живот на колела 5-сериен тв филм /България, 1990 г./, режисьор Димитър Аврамов, в ролите: Иван Иванов, Любен Чаталов, Жана Караиванова, Михаил Михайлов, Калин Арсов, Антон Радичев, Кирил Варийски и др. /1 епизод/
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Благоевград/п/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Пловдив/п/
18:00 По света и у нас
18:20 Япония днес
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/
19:00 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Русе/
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Ресторант Щъркелово гнездо"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 9 епизод/ (12)
20:50 Антарктически профили документална поредица 
21:00 Гигантски панди, родени да бъдат диви 6-серийна документална поредица /Нова Зеландия, Китай, 2015 г./, режисьор Марк Флечър /първи епизод/
21:30 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/
22:00 БГ версия /п/
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Пътища на милосърдието тв филм /4 епизод/ (12)
1:35 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
2:05 История.bg Случаят "Веда Словена" /п/
3:00 Знание.БГ        образователно предаване /БНТ 2 Благоевград/п/
3:30 Парламентарни избори 2021: Диспут /БНТ 2 Русе/п/
4:15 Извън играта /п/
4:45 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 9 епизод/п/ (12)
5:35 Вечната музика /п/
ПЕТЪК, 2 април 2021 година
6:05 Пътешествия документална поредица /п/ 
6:35 5 минути София
6:40 Къщата на думите Снимката на краля
7:10 Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Ресторант Щъркелово гнездо" детски анимационен филм /п/
7:20 Бърколино детски куклен тв сериал 
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 Иде нашенската музика /п/
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Пловдив/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
11:00 Религията днес
12:00 По света и у нас
12:35 Извън играта
13:05 България от край до край 11 /п/
13:35 Музика, музика /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 Смяна на местата семейно шоу /п/
16:00 Живот на колела сериен тв филм /2 епизод/
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров – Nikicha1 
17:15 Вечната музика
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 София/
18:00 По света и у нас
18:30 Светът на жестовете
18:15 Европа днес
19:00 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /2 сезон, 1 епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Машина на времето"
20:00 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 10 епизод/ (12)
20:50 Между класиката и рока документален филм /БНТ 2 Русе/
21:30 Ново 10 + 2 музикална класация /п/
22:30 Новото познание
23:00 По света и у нас
23:30 Парламентарни избори 2021: Заключителни предизборни клипове
0:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
1:00 Натисни F1 /п/
1:15 История.bg Случаят "Веда Словена" /п/
2:15 Между класиката и рока документален филм /БНТ 2 Русе/п/
2:55 Вечната музика /п/
3:25 До Европа и напред /избрано/п/
3:55 Неразгаданите архиви на НАСА документална поредица /2 сезон, 1 епизод/п/
4:40 Октопод сериен тв филм /4 сезон, 10 епизод/п/ (12)
5:30 На концерт с БНТ 2 /БНТ 2 София/п/
СЪБОТА, 3 април 2021 година
6:00 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Русе/избрано/п/
6:30 №1 Туризмът: Вятър в гривата /БНТ 2 Варна/п/
7:00 Религията днес /п/
8:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература 
9:00 Слънце на детството 2-сериен тв филм /1981 г./, режисьор Илко Дундаков, в ролите: Сава Момчилов, Васко Василев, Стефан Илиев, Светослав Пеев, Невена Коканова, Георги Кишкилов, Домна Ганева и др. /първи епизод/
10:05 Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Машина на времето"" детски анимационен филм /п/
10:15 Заместникът тв новела на Евровизия /п/
10:30 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/
11:00 В близък план                  /п/
11:30 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София/
12:00 По света и у нас
12:30 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Благоевград/избрано/
13:00 Открий ме
13:30 Библиотеката /п/
14:30 Джинс /п/
15:00 На концерт с БНТ 2 /БНТ 2 София/п/
15:30 Улица "Московска" документален филм /2013 г./
16:30 Искам Америка /режисьорът Киран Коларов на 75/ игрален филм /1991 г./, режисьор Киран Коларов, в ролите: Стефан Данаилов, Невена Коканова, Стефан Мавродиев, Виктор Чичов, Ирина Алфьорова, Георги Стайков, Катерина Евро и др.
18:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев 
18:55 Моят плейлист
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Олимпийска виза"
20:00 Домът на вярата Храмове - свидетели на времето, Плевен
20:30 До Европа и напред
21:00 Племето игрален филм /Испания, 2018 г./, режисьор Фернандо Коломо, в ролите: Пако Леон, Кармен Мачи, Луис Бермехо, Майте Сандовал, Арлете Торес и др. (12)
22:30 Концерт на Теодосий Спасов и Влатко Стефановски /БНТ 2 Пловдив/
23:45 По света и у нас
0:00 Моят плейлист /п/
1:00 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/п/
1:30 Улица "Московска" документален филм /п/
2:30 Красотата на природата Островите Огасавара /п/
2:45 По света и у нас /п/
3:00 БНТ на 60 /п/
4:00 Племето игрален филм /п/ (12)
5:30 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/
НЕДЕЛЯ, 4 април 2021 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
6:30 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
7:35 Обещанието тв новела на Евровизия 
7:50 Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Олимпийска виза" детски анимационен филм /п/
8:00 С БНТ на училище: Матурата на фокус Български език и литература 
9:00 Неделна литургия пряко предаване от София
10:30 Домът на вярата Храмове - свидетели на времето, Плевен /п/
11:00 Иде нашенската музика
12:00 По света и у нас
12:30 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева
13:30 Прелюдии за соло пиано от Клод Дебюси в изпълнение на Анжела Тошева
14:30 Едмонд Демирджиян – портрет на художника като барабанист /70 години от рождението на художника/ документален филм /1998 г./
15:00 До Европа и напред /п/
15:30 №1 Туризмът: До Южна Корея и обратно /БНТ 2 Варна/избрано/
16:00 Да обичаш на инат /90 години от рождението на композитора Иван Стайков/ игрален филм /1985 г./, режисьор Николай Волев, музика Иван Стайков, в ролите: Велко Кънев, Иван Велков, Мария Статулова, Леда Тасева и др.
17:30 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/
18:00 Натисни F1 /п/
18:15 Музика, музика
18:45 Спорт ТОТО
19:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии 
19:30 Олтарите на България /БНТ 2 София/п/
19:50 Лека нощ, деца! Приключенията на Чоко и жабока Боко: "Чоко, Боко и Робоко"
20:00 Травиата - опера от Джузепе Верди в изпълнение на Ема Матюс, Джанлука Теранова, диригент Брайън Касълс-Ониън
22:10 Събота вечер с БНТ
23:10 Мистерия в Неапол игрален филм /Италия, 2017 г./, режисьор Ферзан Озпетек, в ролите: Джована Медзоджорно, Алесандро Борги, Ана Бонаюто и др. (16)
1:00 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева /п/
2:00 БНТ на 60 /п/
3:00 №1 Туризмът: До Южна Корея и обратно /БНТ 2 Варна/избрано/п/
3:30 Антарктически профили документална поредица /п/
3:40 Мистерия в Неапол игрален филм /п/ (16)
5:30 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/