Page Nav

HIDE

Актуално:

latest

БНТ 2 | Дневна програма

НЕДЕЛЯ, 22 ноември 2020 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/п/ 6:30 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/ 7:35 Автопортрет с маска документален филм за художничката Вера Недкова 8:00 Пибипкащият нос детски тв филм /1982 г./, режисьор Магда Каменова, в ролите: Веселин Ранков, Ицхак Финци, Пламен Сираков, Георги Мамалев и др. 9:00 Неделна литургия пряко предаване от Варна 10:30 Домът на вярата Църквата "Свети Кирик и Юлита", Банкя /п/ 11:00 Иде нашенската музика 12:00 По света и у нас 12:30 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева 13:30 ММФ "Варненско лято 2020" концерт камерна музика /2 част/ 14:10 Япония днес 14:30 Една африканка в Стара Загора документален филм 15:00 До Европа и напред /п/ 15:30 №1 Туризмът /БНТ 2 Варна/ 16:00 Черно-бяло кино: „Крадецът на праскови“ игрален филм /1964 г./, режисьор Въло Радев, в ролите: Невена Коканова, Раде Маркович, Михаил Михайлов, Наум Шопов, Иван Братанов и др. 17:20 Частните музеи в Чехия Музей на сладкарството 17:30 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/ 18:00 Натисни F1 /п/ 18:15 Европа днес 18:30 Музика, музика... музикално-образователно предаване 19:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии 19:30 Олтарите на България /БНТ 2 Благоевград/ 19:50 Лека нощ, деца! Даница и приятели 20:00 Африканката – опера от Джакомо Майербер "спектакъл на Държавна опера – Стара Загора, реж. Вера Немирова, диригент Ивайло Кринчев, с участието на: Ивайло Михайлов, Даниела Дякова, Беса Лугичи, Ивайло Джуров, Делян Славов, Пламен Кумпиков и др. " 23:00 Събота вечер с Митко Павлов 0:00 По света и у нас 0:15 Златната петорка игрален филм /Северна Македония, 2016 г./, режисьор Горан Тренчовски, в ролите: Петре Арсовски, Игор Ангелов, Ненад Милосавлевич, Яна Стояновска и др. (14) 1:35 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева /п/ 2:35 №1 Туризмът /БНТ 2 Варна/п/ 3:05 Джинс Родът на д-р Емилова /п/ 3:35 По света и у нас /п/ 3:50 Язовец, къде си научнопопулярен филм /п/ 4:10 Златната петорка игрален филм /п/ (14) 5:30 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
ПОНЕДЕЛНИК, 23 ноември 2020 година
6:00 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/п/
6:30 Обущарят чичо Спас, магарето и Тошко сериен тв филм /7 епизод/ 
6:50 Птиците балерини научнопопулярен филм
7:15 Най-доброто от... Водещи на БНТ разказват приказки
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 Огледалната стая детска образователна поредица
8:30 Непознатата България Градът на светците
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 София/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Джинс Родът на д-р Емилова /п/
11:00 Туризъм.бг
11:30 Бързо, лесно, вкусно
12:00 По света и у нас
12:35 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
13:05 Извън играта
13:35 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 БНТ представя: "Лятото е само наужким" с Митко Таралежков
16:00 Големите игри 10-сериен тв филм /1999 г./, режисьор Иванка Гръбчева, в ролите: Стоянка Мутафова, Валентин Ганев, Станка Калчева, Йоан Далчев и др. /1 и 2 епизод/
16:50 Частните музеи в Чехия Музей на пивоварната
17:00 Натисни F1                      образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров - Nikicha1
17:15 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Благоевград/избрано/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Благоевград/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/
19:00 Римската ваканция на Катрин документална поредица /7 и 8, последен епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Даница и приятели
20:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 6 епизод/ (12)
20:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 13 епизод/ (12)
21:30 В близък план                 
22:00 БНТ на 60
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Законът на Дойл сериен тв филм /4 сезон, 8 епизод/ (12)
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/п/
2:00 БНТ представя: "Лятото е само наужким" с Митко Таралежков /п/
3:00 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Благоевград/избрано/п/
3:30 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
4:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 6 епизод/п/ (12)
4:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 13 епизод/п/ (12)
5:30 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София /п/
ВТОРНИК, 24 ноември 2020 година 1936 Николай Стойков
 
6:00 Туризъм.бг /п/
6:30 Обущарят чичо Спас, магарето и Тошко сериен тв филм /8 епизод/ 
7:00 Въздушният ас научнопопулярен филм
7:25 Най-доброто от... Хартиени приказки
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 Огледалната стая детска образователна поредица
8:30 Непознатата България Край брега на тиха Струма
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Благоевград/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Благоевград/п/
11:00 №1 Туризмът: .... /БНТ 2 Варна/п/
11:30 Бързо, лесно, вкусно
12:00 По света и у нас
12:35 Музика, музика... музикално-образователно предаване /п/
13:05 Епиграмите на Темида документален филм 
13:35 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/п/
14:00 Култура.БГ
15:00 Библиотеката
16:00 Големите игри сериен тв филм /3 и 4 епизод/
16:55 България от край до край: Разкази за сърцето
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров - Nikicha1
17:15 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Варна/избрано/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Русе/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/
19:00 Домашната кухня на Катрин документална поредица /1 и 2 епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Страшни смешки, смешни страшки за герои с опашки
20:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 7 епизод/ (12)
20:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 14 епизод/ (12)
21:30 Пътешествия документална поредица 
22:00 БНТ на 60
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Законът на Дойл сериен тв филм /4 сезон, 9 епизод/ (12)
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/п/
2:00 Библиотеката /п/
3:00 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Варна/избрано/п/
3:30 Епиграмите на Темида документален филм /п/
4:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 7 епизод/п/ (12)
4:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 14 епизод/п/ (12)
5:30 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Варна/п/
СРЯДА, 25 ноември 2020 година
6:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/
6:30 Битката за Бяла Сълзлийка 3-сериен тв филм /1984 г./, режисьор Светозар Атанасов, в ролите: Силвия Рангелова, Соня Маркова, Стефан Данаилов, Йосиф Сърчаджиев, Йорданка Кузманова и др. /1 епизод/
7:00 Живот в Мъртвата гора научнопопулярен филм 
7:25 Най-доброто от... Неделно междучасие
7:45 Български уроци – аз уча български
8:00 Огледалната стая детска образователна поредица
8:30 Непознатата България Легендата е жива
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Русе/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Русе/п/
11:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
11:30 Бързо, лесно, вкусно
12:00 По света и у нас
12:35 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София/п/
13:05 Домът на вярата          Църквата "Свети Кирик и Юлита", Банкя /п/
13:35 В близък план                  /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
16:00 Големите игри сериен тв филм /5 и 6 епизод/
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров - Nikicha1
17:15 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Русе/избрано/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Варна/
18:00 По света и у нас
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/
19:00 Домашната кухня на Катрин документална поредица /3 и 4 епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Страшни смешки, смешни страшки за герои с опашки
20:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 8 епизод/ (12)
20:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 15 епизод/ (12)
21:30 Смяна на местата семейно шоу
22:30 До Европа и напред /п/
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 По света и у нас
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Законът на Дойл сериен тв филм /4 сезон, 10 епизод/ (12)
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/п/
2:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
3:00 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Русе/избрано/п/
3:30 В близък план                  /п/
4:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 8 епизод/п/ (12)
4:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 15 епизод/п/ (12)
5:30 Музика, музика... музикално-образователно предаване /п/
ЧЕТВЪРТЪК, 26 ноември 2020 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
6:35 Битката за Бяла Сълзлийка сериен тв филм /2 епизод/
7:10 Биволът научнопопулярен филм 
7:25 Най-доброто от... Палавото скакалче
7:50 Български уроци – аз уча български
8:00 Огледалната стая детска образователна поредица
8:30 Непознатата България Лубовка
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Варна/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Варна/п/
11:00 Пътешествия документална поредица /п/
11:30 Бързо, лесно, вкусно
12:00 По света и у нас
12:35 Вечната музика /п/
13:05 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Варна/п/
13:30 До Европа и напред /п/
14:00 Култура.БГ
15:00 История.bg Културата на Неолита - на юг от Стара планина
16:00 Големите игри сериен тв филм /7 и 8 епизод/
16:55 България от край до край: Разкази за сърцето
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров - Nikicha1
17:15 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 Пловдив/избрано/
18:00 По света и у нас
18:20 Частните музеи в Чехия Музей на ютиите
18:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/
19:00 Домашната кухня на Катрин документална поредица /5 и 6 епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Страшни смешки, смешни страшки за герои с опашки
20:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 9 епизод/ (12)
20:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 16 епизод/ (12)
21:30 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/
22:00 БГ версия
23:00 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:00 Ньойски договор - победените надежди документален филм /2000 г./
0:30 Натисни F1 /п/
0:45 Законът на Дойл сериен тв филм /4 сезон, 11 епизод/ (12)
1:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
2:00 История.bg Културата на Неолита - на юг от Стара планина /п/
3:00 Пътувай с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
3:30 Извън играта /п/
4:00 Господин Селфридж сериен тв филм /2 сезон, 9 епизод/п/ (12)
4:45 Младият Върколак сериен тв филм /6 сезон, 16 епизод/п/ (12)
5:30 Вечната музика /п/
ПЕТЪК, 27 ноември 2020 година
6:00 Пътешествия документална поредица /п/ 
6:40 Битката за Бяла Сълзлийка сериен тв филм /3 епизод/
7:15 Най-доброто от... Приказки за разказване
7:45 Български уроци – аз уча български
8:00 Иде нашенската музика /п/
9:00 По света и у нас
9:05 Натисни F1                      /п/
9:20 10 000 крачки            /БНТ 2 Пловдив/п/
9:30 България в 60 минути с Мариана Векилска
10:30 Линия Култура информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
11:00 Парламентарен контрол пряко предаване от Народното събрание
14:00 Култура.БГ
15:00 Смяна на местата семейно шоу /п/
16:00 Големите игри сериен тв филм /9 и 10, последен епизод/
17:00 Натисни F1 образователна поредица за дигитална култура с водещ Никола Димитров - Nikicha1
17:15 Граматика на фантазията /100 години от рождението на писателя Джани Родари/ документален филм /БНТ 2 Пловдив/
17:50 10 000 крачки            /БНТ 2 София/
18:00 По света и у нас
18:30 Светът на жестовете
18:45 Япония днес Начинът на живот на нинджите
19:00 Домашната кухня на Катрин документална поредица /7 и 8, последен епизод/
19:50 Лека нощ, деца! Страшни смешки, смешни страшки за герои с опашки
20:00 Бекасин! игрален филм /Франция, 2018 г./, режисьор Брюно Подалидес, в ролите: Емелин Баяр, Карен Виар, Мая Компани, Денис Подалидес и др. 
21:40 Концерт на "Myxtet" Празници на изкуствата - Аполония 2017
22:35 Новото познание /п/
23:05 Последният печели забавно-познавателно семейно куиз шоу
0:05 По света и у нас
0:35 Натисни F1 /п/
0:50 История.bg информационно предаване за култура /БНТ 2 Пловдив/п/
1:50 Домът на вярата          Църквата "Свети Кирик и Юлита", Банкя /п/
2:20 БГ версия /п/
3:20 До Европа и напред /п/
3:50 Бекасин! игрален филм /п/
5:30 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
СЪБОТА, 28 ноември 2020 година
6:00 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Варна/п/
6:30 №1 Туризмът /БНТ 2 Варна/п/
7:00 Религията днес
8:00 Приказките на госпожа Виола /Варненско лято за деца/
9:05 Приказки от един живот тв филм /1999 г./, режисьор Зоя Касамакова, в ролите: Антоний Генов, Биляна Траянова, Цанко Тасев, Мая Бежанска и др.
10:30 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/
11:00 В близък план /п/
11:30 Откакто свят светува  предаване за фолклор /БНТ 2 София/
12:00 По света и у нас
12:30 Пазители на традициите предаване за фолклорните обреди и обичаи /БНТ 2 Русе/избрано/ 
13:00 Библиотеката /п/
14:00 Музика, музика... музикално-образователно предаване /п/
14:30 Джинс Родът на Момчил Цонев
15:00 На опера с БНТ 2 /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
15:30 Антарктида - 25 стъпки в бъдещето документален филм
16:30 Филип игрален филм /2004 г./, режисьор Любо Христов, в ролите: Ивайло Герасков, Милена Видер, Мариян Бачев, Роберт Янакиев, Елена Бойчева, Стефан Рядков, Досьо Досев и др.
18:00 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев 
18:55 Моят плейлист
19:50 Лека нощ, деца! Страшни смешки, смешни страшки за герои с опашки
20:00 Домът на вярата Църква "Св. Димитър Солунски", с. Калипетрово
20:30 До Европа и напред /избрано/
21:00 Лошо момиче игрален филм /България, 2019 г./, режисьор Мариан Вълев, в ролите: Любомира Башева, Елена Телбис, Станислава Армутлиева, Дария Симеонова, Диляна Попова и др. (14)
22:35 Концерт на Кичка Бодурова
0:15 Моят плейлист /п/
1:15 Арт стрийм предаване за културните събития в Пловдив /БНТ 2 Пловдив/п/
1:45 Антарктида - 25 стъпки в бъдещето документален филм /п/
2:40 БНТ на 60 /п/
3:40 Европа днес /п/
3:55 Лошо момиче игрален филм /п/ (14)
5:30 Пътувай с БНТ 2: Етно /БНТ 2 Благоевград/избрано/
НЕДЕЛЯ, 29 ноември 2020 година
6:00 Време за губене /БНТ 2 Пловдив/избрано/п/
6:30 Рецепта за култура токшоу с Юрий Дачев /п/
7:30 Децата на Балканите с духовност в Европа документален филм /2019 г./
8:00 Златна ряпа тв филм /1990 г./, режисьор Велян Деспотов, в ролите: Искра Ангелова, Михаил Еленов, Ваня Цветкова, Георги Парцалев, Петър Слабаков, Васил Попов, Кирил Варийски, Маргарита Карамитева, Пламен Сираков и др.
9:00 Неделна литургия пряко предаване от София
10:30 Домът на вярата          Църква "Св. Димитър Солунски", с. Калипетрово /п/
11:00 Иде нашенската музика
12:00 По света и у нас
12:30 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева
13:30 Ново 10 + 2 музикална класация
14:30 Огън и плам /130 години от рождението на Юрий Захарчук/ документален филм
15:00 До Европа и напред /избрано/п/
15:30 №1 Туризмът: Енергийните места в България /БНТ 2 Варна/избрано/
16:00 Черно-бяло кино: "Вечен календар" игрален филм /1966 г./, режисьор Петър Донев, в ролите: Маргарита Пехливанова, Иван Братанов, Илия Добрев, Стефан Мавродиев, Добромир Манев, Джоко Росич и др.
17:20 Частните музеи в Чехия Музей на пивоварната /п/
17:30 На концерт с БНТ 2 /БНТ 2 София/
18:00 Натисни F1 /п/
18:15 Европа днес
18:30 Музика, музика... музикално-образователно предаване 
19:00 Иновативно документална поредица за иновации и нови технологии /п/ 
19:30 Олтарите на България /БНТ 2 София/
19:50 Лека нощ, деца! Страшни смешки, смешни страшки за герои с опашки
20:00 Хан Крум Ювиги - опера от Александър Йосифов спектакъл на Софийската опера, Старозагорската опера и Музикално-драматичния театър „Константин Кисимов“, Велико Търново /1989 г./, диригент Димитър Димитров, режисьор Светозар Донев, с участието на: Димитър Станчев, Стефка Минева, Евдокия Здравкова-Хорозова, Добри Добрев, Здравко Гаджев
22:00 Събота вечер с Митко Павлов
23:00 Томахавка игрален филм /САЩ, Великобритания, 2015 г./, режисьор С.Крейг Залер, в ролите: Кърт Ръсел, Патрик Уилсън, Матю Фокс, Ричард Дженкинс, Лили Симънс и др. (16)
1:10 Неделни нюанси с водещ Симона Пейчева /п/
2:10 №1 Туризмът: Енергийните места в България /БНТ 2 Варна/избрано/п/
2:40 БНТ на 60
3:35 Томахавка игрален филм /п/ (16)
5:45 Олтарите на България /БНТ 2 София/п/